تبلیغات
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی ارومیه - بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر رضوی در اولین روز سال 1392
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر رضوی در اولین روز سال 1392
 
بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر رضوی در اولین روز سال 1392
متن بیانات در ادامه مطلب...


 بیانات در حرم مطهر رضوی در اولین روز سال 92
بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم


الحمد ‌لله ربّ العالمین و الصّلاة و السّلام علی سیّدنا و نبیّنا و حبیب قلوبنا ابی‌القاسم المصطفی محمّد و علی ءاله الطّیبین الطّاهرین المنتجبین المعصومین سیّما بقیّة‌الله فی الأرضین. السّلام علی الصّدّیقة الطّاهرة فاطمة بنت رسول الله صلّی الله علیها و علی ابیها و بعلها و بنیها.
به همه‌ی برادران و خواهران عزیزی كه در این محفلِ گرم و پرشور حضور یافته‌اند، سلام و تبریك عرض میكنم و خدا را از اعماق دل سپاسگزارم كه فرصت عنایت كرد و مهلت داد تا یك‌ بار دیگر و یك سال دیگر و یك نوروز دیگر، در جوار بارگاه ملكوتی حضرت ابا الحسن الرّضا (علیه ءالاف التّحیّة و السّلام) در جمع شما مردم عزیز مشهد و زوار محترمی كه از اكناف كشور حضور دارند، امكان و توفیق ملاقات و دیدار پیدا كنم و با شما درباره‌ی مسائل جاری و مهم  كشور سخن بگویم. از خداوند متعال مسئلت میكنیم كه دل ما را و زبان ما را هدایت فرماید و آنچه مورد رضای او است، بر قلب و زبان ما جاری شود. این هم یك توفیق بزرگی است كه در عید نوروز، در كنار شادی‌ها و زیبائی‌هائی كه در طبیعتِ نوروز وجود دارد، این فرصت، هر ساله برای ما دست میدهد كه در چنین روزی در جمع شما مردم، به مسائل كشور و ارزیابی وضع كنونی خود و نگاه به گذشته و آینده‌ی خود بپردازیم؛ با یك نگاه اجمالی، وضع دخل و خرج یكساله‌ی خودمان را در ابعاد كلان ملی بررسی كنیم، محاسبه كنیم؛ محاسبه‌ی نفس ملی، محاسبه‌ی نفس عمومی. همچنان كه در مسائل شخصی، محاسبه‌ی نفس برای ما لازم است ــ كه فرمود: «حاسبوا انفسكم قبل ان تحاسبوا»؛[1] باید محاسبه‌ی كار خود و اعمال خود و حركات شخصی خود را داشته باشیم ــ محاسبه‌ی ملی هم یك كار با‌اهمیت و پرارزش است؛ خودمان را محاسبه كنیم، به خودمان نگاه كنیم؛ آنچه را كه بر ما گذشته است، بار دیگر مورد نظر قرار دهیم؛ از آن درس و عبرت بگیریم، برای آینده بهره ببریم.
برادران و خواهران عزیز توجه كنند كه ما ملت ایران، فقط خودمان نیستیم كه به مسائل خودمان نگاه میكنیم و آن را تقویم و ارزیابی میكنیم؛ كسان دیگری هم هستند كه كار ما را مورد مطالعه قرار میدهند؛ درباره‌ی مسائل ما، كارهای ما، اقدامات ما قضاوت میكنند و نظر میدهند. ملتهائی هستند كه از تجربه‌های ما استفاده میكنند، بعضِ دیگری هستند كه به مطالعه‌ی اوضاع ملت ایران اشتغال دارند؛ از پیشرفتهای ما خرسند میشوند، از موفقیتهای ما خوشحال میشوند؛ ما اگر پیروزی به دست بیاوریم، آنها احساس پیروزی میكنند؛ اگر تلخی و تلخكامی در كار ما باشد، آنها تلخكام میشوند. كسان دیگری هم در دنیا هستند كه كار ما را زیر ذره‌بین دارند، كار ما را مطالعه میكنند؛ آنها بعكس، از لغزشهای ما خوشحال میشوند، از موفقیتهای ما احساس دلتنگی میكنند، بدخواه ملت ایرانند؛ اینها هم كار ما را زیر نظر دارند. اینها عمدتاً كسانی هستند كه در طول سالهای متمادی همه چیز این كشور در اختیار آنها بوده است، بر همه‌ی امور كشور ما مسلط بودند؛ انقلاب آمده است دست اینها را كوتاه كرده؛ لذا با انقلاب بدند، با مردم انقلابی بدند، با حكومت انقلابی بدند، با نظام انقلابی دشمنند. بنابراین ما زیر نظر جامعه‌ی بزرگی از آحاد بشر هستیم؛ كار ما را نگاه میكنند، عمل ما را میسنجند.
بنابراین ما كه به عملكرد خودمان و برنامه‌ی گذشته و آینده‌ی خودمان نگاه میكنیم، نگاهمان باید واقع‌بینانه باشد؛ ارزیابی ما ارزیابی درستی باشد. بعضی از مردمِ خود ما وقتی به اوضاع كشور نگاه میكنند، فقط ضعفها را می‌بینند؛ گرانی را می‌بینند، افت تولید در برخی از واحدهای تولیدی كشور را می‌بینند، فشارهای دشمنان را می‌بینند. این نگاه، نگاه ناقصی است. بنده نگاه متفاوتی دارم. من وقتی به اوضاع كشور و اوضاع ملتمان نگاه میكنم، یك میدان عظیم پرچالشی را مشاهده میكنم كه ملت ایران در این میدان، به رغم دشمنان، سربلند و پیروز ظاهر شده است.
ضعفها هست، مشكلات هست؛ در مجموعه‌ی حوادث و رویدادهای كشور، تلخی‌ها و تلخكامی‌هائی وجود دارد؛ ولی كسانی از قدرتمندان مادی عالم، با همه‌ی وجود تلاش كردند كه ملت ایران را فلج كنند؛ این را به زبان آوردند. آن خانم بی‌كفایتی كه مسئولیت سیاست خارجی كشور آمریكا را بر عهده داشت، سینه‌اش را سپر كرد و گفت میخواهیم تحریمهائی در مورد جمهوری اسلامی اعمال كنیم كه ایران فلج شود! این را صریحاً به زبان آوردند. و حالا عرض خواهم كرد كه فعالیتها و اقدامهای  آنها چه بود و چه شد و به كجا انجامید. بنابراین از یك طرف، تلاش دشمن است در این عرصه‌ی عظیم و میدان بزرگی كه ملت ایران در آن به چالش و مقابله با دشمن سرگرم است؛ از طرف دیگر، وجود دستاوردهای بزرگی است كه نشان‌دهنده‌ی ظرفیت و قدرت و هوشمندی این ملت بزرگ است. وقتی انسان این صحنه را ملاحظه میكند، مثل صحنه‌ی هماوردیِ ورزشكاران قدرتمندی است كه زحمت و تلاش و كوشش و خستگی در آن هست، اما یك قهرمان، در این میدان موفق میشود، پیروز میشود؛ همه او را تحسین میكنند و آفرین میگویند. این قهرمان در این صحنه‌ی عظیمی كه در مقابل چشم ما است، ملت ایران است. هر كس این صحنه را درست ببیند و درست مطالعه كند، به ملت ایران‌ آفرین میگوید؛ همچنان كه ما امروز صدای آفرین هوشمندان نكته‌بین دنیا را میشنویم كه از میان همان كشورهائی كه دشمن و بدخواه ملت ایرانند، نخبگان سیاسی، نخبگان دانشگاهی، افراد دنیا‌دیده و مجرب كه اوضاع را زیر نظر دارند،  به ملت ایران آفرین میگویند. این عرصه‌ای است كه در مقابل چشم ما است. بنابراین نگاه كردن و فقط به ضعفها چشم دوختن، غلط است. باید دید مجموعه‌ی این تلاشها در سطح كشور چگونه انجام میگیرد و به چه سرانجامی منتهی میشود. با این دید وقتی به صحنه نگاه كنیم، باید به ایران و ایرانیِ مسلمان آفرین بگوئیم.
گفتیم بعضی‌ها از پیشرفت ملت ایران غمگین و ناراحت میشوند. اینها چه كسانی هستند؟ این را بعد عرض خواهم كرد. دشمنانی كه مایل نیستند پیشرفت و ترقی و رشد همه‌جانبه‌ی ملت ایران را ببینند، دو كار عمده در برنامه‌ی آنها وجود دارد: یكی این كه تا آنجائی كه بتوانند، مانع‌تراشی كنند كه ملت نتواند به این پیشرفتها و رشد دست پیدا كند؛ با تحریم، با تهدید، با مشغول كردن مدیران به كارهای درجه‌ی دو و فرعی، به منعطف كردن حواس ملت بزرگ ایران و نخبگان كشور به كارهائی كه در فهرست كارهای اصلی آنها قرار ندارد؛ یعنی مانع شدن عملی.
كار دوم این است كه در تبلیغاتِ خودشان پیشرفتها را انكار كنند. امروز یك شبكه‌ی تبلیغاتیِ بسیار عظیم با هزاران رسانه از انواع گوناگون رسانه‌ها در دنیا مشغول به كار است، برای اینكه اثبات كند كه در ملت ایران، در كشور ایران پیشرفتی صورت نمیگیرد؛ پیروزی‌های ملت را انكار كنند؛ اگر ضعفهائی وجود دارد، این ضعفها را بزرگ و عمده كنند و در مقابل چشم همه قرار دهند؛ اما قوّتها و نقاط جوشش را ــ كه در سراسر كشور و در هر گوشه و كنار، خود را به انسانهای منصف نشان میدهند ــ از چشمها پنهان كنند.
رئیس جمهور آمریكا در نطق رسمی، از مشكلات اقتصادی ایران حرف میزند؛ مثل اینكه از پیروزی خود دارد صحبت میكند؛ كه بله، در ایران پول ملی افت كرده است، مشكلات اقتصادی اینچنین و آنچنان است. البته او به قوّتهای این ملت، به تلاشهای مثبت و سازنده‌ای كه در این كشور دارد انجام میگیرد، به پیروزی‌های بزرگ این ملت اشاره‌ای نكرده است و هرگز نخواهد كرد. سی سال است كه ما با چنین چالشی مواجه‌ایم ــ كه من در ارزیابی این سی سال، بعداً یك كلمه عرض خواهم كرد ــ اما چالشی كه ملت ایران با آن مواجه است و دشمنانی ــ هم در عمل و هم در تبلیغات ــ كوشش میكنند مانع بروز و ظهور رشد چشمگیر كشور ایران كه در سایه‌ی اسلام زندگی میكند، بشوند، امروز چند برابر است.
سال 91  كه گذشت، یكی از سالهای بسیار پر كار برای دشمنان ما در این زمینه بود. آنها گفتند میخواهیم ملت ایران را با تحریمها فلج كنیم. اگر جمهوری اسلامی سر پا باشد، با‌نشاط باشد، رو به پیشرفت باشد، آنها در دنیا بی‌آبرو میشوند؛ لذا اگر میتوانند، باید نگذارند؛ و اگر كار از دستشان خارج شد، لااقل در تبلیغات جور دیگری این مطلب را منعكس و وانمود كنند. اینها این دو كار را امروز با شدت بیشتری انجام میدهند؛ هم ممانعت عملی ــ با فشار، با تهدید، با تحریم و امثال اینها ــ هم با تلاش تبلیغاتی برای كوچك نشان دادن نقطه‌های قوّت، و بزرگ نشان دادن نقطه‌های ضعف.
عرض كردیم دشمنانی هستند. این دشمنان چه كسانی هستند؟ لانه‌ی اصلی توطئه علیه ملت ایران كجاست؟ پاسخ به این سؤال، دشوار نیست. امروز سی و چهار سال است كه هرگاه نام «دشمن» برده میشود، ذهن ملت ایران متوجه دولت آمریكا میشود. خوب است دولتمردان آمریكا به این نكته توجه كنند و این را بفهمند كه ملت ایران در طول این سی و چند سال چیزهائی دیده است، مراحلی را گذرانده است، كه تا میگویند دشمن، ذهن ملت ایران متوجه به آمریكا میشود. این مسئله‌ی بسیار مهمی است برای یك دولتی كه میخواهد در دنیا با آبرو زندگی كند؛ این مسئله، مسئله‌ی قابل توجه و قابل دقتی است؛ باید روی این مسئله تكیه كنند. مركز توطئه اینجا است، اساس دشمنی اینجا است.

برای مشاهده متن کامل فایل PDF آن را دانلود کنیدمتن کامل بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر رضوی در اولین روز سال 92
به صورت فایل PDF قرار داده شده است
برای دانلود بر روی لینک زیر کلیک کنید

دانلود با لینک مستقیم | حجم فایل : 404 کیلوبایت
   دانلود با لینک کمکی | حجم فایل : 404 کیلوبایت


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
toniamakler.jimdo.com جمعه 23 تیر 1396 01:41 ق.ظ
Thanks for finally talking about >بسیج دانشجویی
دانشگاه صنعتی ارومیه - بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر رضوی در
اولین روز سال 1392 <Liked it!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر