تبلیغات
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی ارومیه - بازخوانی بیانات رهبر فرزانه انقلاب درباره حماسه 9 دی
تعداد مطالب :
تعداد نویسندگان :
آخرین بروز رسانی :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
بازدید کل :
آخرین بازدید :

بازخوانی بیانات رهبر فرزانه انقلاب درباره حماسه 9 دی
 تأكید رهبر فرزانه انقلاب بر ماندگاری حركت حماسی امت در راهپیمایپی 9 دی، نشان از اهمیت فوق العاده این حضور آگاهانه در تاریخ انقلاب اسلامی دارد.در آستانه اولین سالروز راهپیمایی حماسی 9 دی 88 مروری داریم بر سخنان رهبر حكیم انقلاب درباه این حركت خودجوش مردمی.

متن بیانات در ادامه مطلب... 
 

رهبر فرزانه انقلاب در دیدار مردم قم در سالگرد قیام 19 دی ، ده روز بعد از راهپیمایی تاریخی نه دی با بیان اینكه روزهای سال، به طور طبیعی و به خودی خود همه مثل همند؛ این انسانها هستند، این اراده ها و مجاهدتهاست كه یك روزی را از میان روزهای دیگر برمیكشد و آن را مشخص میكند، متمایز میكند، متفاوت میكند و مثل یك پرچمی نگه میدارد تا راهنمای دیگران باشد، اظهار داشتند: روز عاشورا - دهم محرم - فی نفسه با روزهای دیگر فرقی ندارد؛ این حسین بن علی (علیه السّلام) است كه به این روز جان میدهد، معنا میدهد، او را تا عرش بالا میبرد؛ این مجاهدتهای یاران حسین بن علی (علیه السّلام) است كه به این روز، این خطورت و اهمیت را میبخشد. روز نوزدهم دی هم همین جور است، روز نهم دیِ امسال هم از همین قبیل است.
ایشان در ادامه تاكید كردند: نهم دی با دهم دی فرقی ندارد؛ این مردمند كه ناگهان با یك حركت - كه آن حركت برخاسته از همان عواملی است كه نوزدهم دیِ قم را تشكیل داد؛ یعنی برخاسته ی از بصیرت است، از دشمن شناسی است، از وقت شناسی است، از حضور در عرصه ی مجاهدانه است - روز نهم دی را هم متمایز میكنند.

------------------------
9 دیِ در تاریخ ماند
------------------------

حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: مطمئن باشید كه روز نهم دیِ امسال هم در تاریخ ماند؛ این هم یك روز متمایزی شد. شاید به یك معنا بشود گفت كه در شرائط كنونی - كه شرائط غبارآلودگیِ فضاست - این حركت مردم اهمیت مضاعفی داشت؛ كار بزرگی بود. هرچه انسان در اطراف این قضایا فكر میكند، دست خدای متعال را، دست قدرت را، روح ولایت را، روح حسین بن علی (علیه السّلام) را می بیند. این كارها كارهائی نیست كه با اراده ی امثال ما انجام بگیرد؛ این كار خداست، این دست قدرت الهی است؛ همان طور كه امام در یك موقعیت حساسی - كه من بارها این را نقل كرده ام - به بنده فرمودند: «من در تمام این مدت، دست قدرت الهی را در پشت این قضایا دیدم». درست دید آن مرد نافذِ بابصیرت، آن مرد خدا.

رهبر حیكم انقلاب ادامه دادند: اینكه من عرض میكنم روز نُه دی در تاریخ ماندگار است، به خاطر این است. مردم بیدارند؛ همین است كه كشور شما را نگه داشته است عزیزان من! همین است كه انقلابتان را حفظ كرده است؛ همین است كه جرأت سران استكبار را از آنها گرفته است كه بخواهند به ملت ایران حمله كنند؛ میترسند. حالا در تبلیغات، زید و عمرو و بكر را میكشند جلو، بمباران تبلیغاتی میكنند؛ اما حقیقت قضیه چیز دیگری است. دشمن حقیقی آنها ملت ایران است، دشمن حقیقی آنها ایمان و بصیرت ملت ایران است، دشمن حقیقی آنها همین غیرت دینی جوانهاست كه میجوشد. یك وقتی هم دندان روی جگر میگذارند، صبر هم میكنند، باید هم بكنند؛ اما یك وقت هم آنجائی كه وقت حضور در صحنه است، می آیند توی صحنه.

ایشان با بیان اینكه مسئولین كشور بحمداللَّه چشمشان هم باز است، می بینند؛ می بینند مردم در چه جهتی دارند حركت میكنند، اظهار داشتند: حجت بر همه تمام شده است، حركت عظیم روز چهارشنبه ی نهم دی ماه حجت را بر همه تمام كرد. مسئولین قوه ی مجریه، مسئولین قوه ی مقننه، مسئولین قوه ی قضائیه، دستگاه های گوناگون، همه میدانند كه مردم در صحنه اند و چه میخواهند. دستگاه ها باید وظائفشان را انجام بدهند؛ هم وظائفشان در مقابل آدم مفسد و اغتشاشگر و ضدانقلاب و ضدامنیت و اینها، هم وظائفشان در زمینه ی اداره ی كشور. مسائل كشور كه فقط مسائل مربوط به اغتشاشگران نیست؛

---------------------------
راهپیمائی حكومتی!
---------------------------

رهبر فرزانه انقلاب ادامه دادند: گفتند راهپیمائی حكومتی! بی عقلها نفهمیدند كه با این حرف دارند حكومت را تعریف میكنند؛ دارند از حكومت تمجید میكنند. این چه حكومتی است كه در ظرف دو روز - روز عاشورا (یكشنبه) آن خباثتها را راه انداختند، روز چهارشنبه این حركت عظیم راه افتاد - میتواند یك چنین بسیج عظیم ملی را در سرتاسر كشور بكند؟ امروز كدام كشور دیگر، كدام حكومت دیگر چنین قدرتی دارد؟ قوی ترین حكومتهای دنیا و ثروتمندترینشان - كه ولخرجی های زیادی هم برای جاسوس پروری و خرابكاری و تروریست پروری دارند - اگر همه ی تلاششان را هم بكنند، نمیتوانند ظرف

دو روز، صد هزار نفر آدم را بیاورند توی خیابانهای شهرشان یا كشورشان. چند ده میلیون انسان در سرتاسر كشور بیایند! اگر به دستور حكومت آمده باشند، این خیلی حكومت مقتدری است؛ پس خیلی حكومت قوی ای است كه اینجور امكان بسیج را دارد. اما حقیقت غیر از این است؛ حقیقت این است كه در كشور ما حكومت و مردمی وجود ندارد - همه یكی اند - مسئولین حكومت، از شخص حقیر این بنده گرفته تا دیگران، هر كدام قطره هائی هستیم در اقیانوس عظیم این ملت.

--------------------------
لحظه را باید شناخت
--------------------------

رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در تاریخ 29دی 88 فرمودند: لحظه را باید شناخت، نیاز را باید دانست. فرض بفرمائید كسانی در كوفه دلهاشان پر از ایمان به امام حسین بود، به اهل بیت محبت هم داشتند، اما چند ماه دیرتر وارد میدان شدند؛ همه شان هم به شهادت رسیدند، پیش خدا هم مأجورند؛ اما كاری كه باید بكنند، آن كاری نبود كه آنها كردند؛ لحظه را نشناختند؛ عاشورا را نشناختند؛ در زمان، آن كار را انجام ندادند. اگر كاری كه توابین در مدتی بعد از عاشورا انجام دادند، در هنگام ورود جناب مسلم به كوفه انجام میدادند، اوضاع عوض میشد؛ ممكن بود حوادث، جور دیگری حركت بكند. شناسائی لحظه ها و انجام كار در لحظه ی نیاز، خیلی چیز مهمی است.

ایشان به حماسه نهم دی نیز اشاره كردند و اظهار داشتند: شورای شما بحمدالله این خصوصیت را داشته است. دلائل زیادی هم برای این هست؛ آخری اش همین نهم دی است؛ قبلش - ده سال قبل از این - 23 تیر است كه اشاره فرمودند؛ آن روز هم نیاز لحظه ها بود؛ این یك كار متعارف و معمولی نبود. راهپیمائی مردم در بیست و دوی بهمن با همه ی عظمتی كه دارد - كه حالا عرض خواهم كرد - یك كار متعارف است، یك كار روان شده است، شناخته شده است، متوقع است كه انجام بگیرد و انجام میگیرد؛ اما بیست و سه ی تیر در سال 78، یك كار متعارف نبود، یك كار متوقع نبود؛ اهمیت داشت كه این مجموعه بداند و بفهمد كه این كار در آن شرائط، لازم است و آن را انجام بدهد.

------------------------------
قله ی فراموش نشدنی
------------------------------
ایشان افزودند: كار نهم دی ماهِ امسال هم همین جور بود. شناختن موقعیت، فهمیدن نیاز، حضور در لحظه ی مناسب و مورد نیاز؛ این اساس كار است كه مؤمن باید این را هم با خود همراه داشته باشد تا بتواند وجودش مؤثر بشود؛ آن كاری را كه باید انجام بدهد، بتواند انجام بدهد. خوب، الحمدلله شورای هماهنگی تبلیغات این خصوصیت را داشته است، نشان داده است؛ هم در دهه ی اول، در اوضاع و احوال گوناگون آن دهه - در دوران دفاع مقدس، قبل از دفاع مقدس، بعد از دوران دفاع مقدس - هم بعد از رحلت امام در مناسبتهای مختلف كه قله هائی را در تاریخ ما به وجود آورد. یكی از این قله های فراموش نشدنی، همین نهم دی امسال بود.

----------------------
مردم ایستادند
----------------------

رهبر فرزانه انقلاب در بیانات خود در دیدار با رییس و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری، با بیان اینكه مردم ایستادند، آخرین نمونه اش هم همین فتنه ی سال 88 بود كه مردم ایستادند، اضافه كردند: همان كسانی كه به كسان دیگری غیر از منتخَب رأی داده بودند، همانها هم در مقابل آنها ایستادند. لذا دیدید در نه دی، در 22 بهمن، همه شركت كردند؛ همه آمدند. این نشان دهنده ی این است كه فتنه گران و فتنه انگیزان یك اقلیت معدودند؛ منتها دروغ گفتند، خواستند مردم را دنبال خودشان بكشانند. اولِ كار موفق هم شدند؛ بعد كه چهره شان آشكار شد، نقابشان در خلال حرفها و كارهای گوناگون افتاد، مردم از اینها رو برگرداندند. بنابراین، مردم ایستاده اند.

----------------------
ما پیش رفتیم
----------------------

ایشان در دیدار جهادگران بسیج سازندگی نیزبه حماسه نهم دی اشاره و افزودند: حركت نه دی را می بینیم، حركت 22ی بهمن را می بینیم، حضور عظیم در انتخابات را می بینیم؛ اینها معناش چیست؟ معناش این است كه امروز جوانان ما - كه اكثریت قاطع ملت ما هستند - و عموم ملت ما در همان جهت حركت انقلاب اسلامی و با همان ضرب دست انقلاب، رو به فزایندگی هستند، دارند پیش میروند. پس ما پیش رفتیم.

رهبر انقلاب اسلامی بیانات در جریان سفر به شهر مقدس قم و در اجتماع بزرگ مردم این شهر نیز اظهار داشتند: بعد از اهانتی كه در روز عاشورای سال 88 به وسیله ی یك عده تحریك شده نسبت به امام حسین انجام گرفت، دو روز فاصله نشد كه مردم در روز نه دی توی خیابانها آمدند و موضع صریح خودشان را علنی ابراز كردند. دستهای دشمن و تبلیغات دشمن نه فقط نتوانسته مردم را از احساسات دینی عقب بنشاند، بلكه روزبه روز این احساسات تندتر و این معرفت عمیق تر شده است.

ایشان در تاریخ 26 آبان ماه در دیدار مردم اصفهان در روز عید قربان هم به عملكرد مردم اصفهان در جریان فتنه و راهپیمایی نه دی اشاره كردند و تاكید كردند: اصفهانی ها در قضایای گذشته خوب عمل كردند. در برابر فتنه ی 88، در روز عظیم نه دی، در آن حركت خودجوش مردمی، عملكرد درخشانی داشتند.

منبع : پایگاه اینترنتی سازمان بسیج مستضعفین

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
Foot Issues جمعه 13 مرداد 1396 06:05 ب.ظ
Thanks for a marvelous posting! I really enjoyed reading it, you might be a great author.
I will ensure that I bookmark your blog and will often come back very soon.
I want to encourage yourself to continue your great posts, have a nice morning!
ednamawhorter.blogas.lt پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 01:57 ب.ظ
Hi my friend! I want to say that this article is amazing,
great written and include approximately all important infos.
I'd like to see extra posts like this.
عسل دوشنبه 9 دی 1392 01:25 ب.ظ
سلام شب و روزت به خیر عجب حوصله یی داری وبلاگتو این موقع به روز می کنی بیا آدرس وبلاگتو برام بذار بتونم هر روز بهت سر بزنم منتظرم
عسل دوشنبه 9 دی 1392 11:39 ق.ظ
سلام شب و روزت به خیر عجب حوصله یی داری وبلاگتو این موقع به روز می کنی بیا آدرس وبلاگتو برام بذار بتونم هر روز بهت سر بزنم منتظرم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر